دوره ریاضیات کانگورو

چگونه ریاضی فرزندمان را تقویت کنیم؟

بدون دیدگاه

یکی از دغدغه‌های ما پدر و مادرها کمک به فرزندانمان برای پرورش مهارت حل مسائل ریاضی است. یادگیری ریاضی مزایای فراوانی دارد که از جمله آنها پویایی ذهن و افزایش قدرت تفکر می باشد. علاوه بر این، مهارت حل مسائل ریاضی به ما کمک می‌کند در هر زمینه‌ای از توانایی بیشتری برخوردار باشیم.

در زمینه یادگیری ریاضی کتاب‌های زیادی تالیف شده که از جمله بهترین آنها مجموعه کتاب ریاضیات کانگورو می باشد .این کتاب ها از پایه برای کودکان کلاس اول تا پیشرفته برای نوجوانان طراحی شده و با استفاده از آموزش روشهای چگونه اندیشیدن، بچه ها را به سمت حل مسائل ریاضی پیش می‌برد.

آکادمی اندیشه در طرح جدید خود، آموزش ریاضیات کانگورو را برای تمام سنین به صورت فیلم های آموزشی همراه توضیح کامل جزئیات با استفاده از انیمیشن در سایت andisheacademy.com قرار داده است. شما می توانید به راحتی دوره های مجازی آموزش ریاضیات کانگورو را از طریق لینکهای زیر ثبت نام نمایید و فرزند شما در منزل نحوه حل مسائل ریاضی را فرا بگیرد و علاوه بر آن از پشتیبانی یک تیم متخصص و حرفه ای بهره مند شود.

دوره آموزشی ریاضیات کانگورو یک مناسب کودکان گروه سنی ۷ و ۸ سال می باشد. در این دوره خانم صبرا نصیری (مدرس دوره) روش حل سوالات ریاضی مشابه سوالات کتاب را با جزئیات کامل توضیح می‌دهند و کودکان پس از مشاهده فیلم ها مسائل کتاب را حل نموده و در آخر جوابهای خود را با pdf پاسخ سوالات مقایسه می‌کنند و اگر در حل مسئله نیاز به توضیح بیشتر داشتند از تیم پشتیبانی آکادمی اندیشه کمک می‌گیرند. با این شیوه کودکان به راحتی و با روش‌های جذاب و کاربردی می توانند هر نوع مسئله را حل نمایند، همچنین به خاطر جذابیت و نوع تدریس که با توجه به سن مخاطب برنامه‌ریزی شده به ریاضی علاقه مند می شوند. لازم به ذکر است محتوای آموزشی، مطابق با سرفصل های کتاب درسی بچه ها نیز می باشد.

نمونه سوال کانگورو
نمونه سوال مسابقات کانگورو

🔹درباره ریاضیات کانگورو 📚

✔️ آموزش مراحل حل مسئله :

1⃣ خواندن مسئله : خواندن مسئله یعنی کسب اطلاعات از مسئله. خواندن لزوما به معنی خواندن جملات و کلمات نیست، بلکه برخی اوقات ممکن است مسئله حتی نوشته هم نداشته باشد، ولی اطلاعاتی دارد که ما برای حل مسئله به آن ها احتیاج داریم .
🍃🍃🍃🍃🍃

2⃣ فهمیدن مسئله : یعنی درک صحیح ما از اطلاعات مسئله و همین طور از خواسته مسئله.به طور خلاصه یعنی این که بدانیم چه اطلاعاتی داریم ، چه اطلاعاتی را برای حل مسئله لازم داریم و خواسته ی مسئله از ما چیست.
🍃🍃🍃🍃🍃

3⃣ پیدا کردن راهبرد مناسب برای حل مسئله: این مرحله در واقع مهمترین مرحله ی حل یک مسئله است.مسائل مختلف ممکن است راه حل های گوناگونی داشته باشند و این ما هستیم که با انتخاب راهبرد مناسب، بهترین راه برای رسیدن به پاسخ مسئله انتخاب می کنیم.در واقع با انتخاب راهبرد مناسب، میتوانیم هم سریعتر به پاسخ برسیم و هم احتمال اشتباه را کمتر کنیم.
🍃🍃🍃🍃🍃

4⃣ طی کردن مراحل حل مسئله: در واقع همان راه حل مسئله هستند که ما برای رسیدن به پاسخ باید آن مراحل را طی کنیم.بعد از اینکه راهبرد مناسب برای حل مسئله انتخاب شد، با یک سیر منطقی و بر اساس راهبرد انتخاب شده، مسئله را حل می کنیم تا به پاسخ خواسته شده برسیم.
🍃🍃🍃🍃🍃

5⃣ مرور مراحل قبلی : در واقع باید در هر کدام از مراحل قبلی، احتمال خطا را در نظر بگیریم و پس از حل، تمام مراحل را دوباره مرور کنیم.در این صورت می توانیم از صحت جواب مطمئن باشیم.ممکن است قسمتی از مسئله را ندیده باشیم یا قسمتی از مسئله را خوب متوجه نشده باشیم.ممکن است راه حل مناسبی برای مسئله انتخاب نکرده باشیم یا در طی کردن مراحل حل مسئله اشتباه کوچکی کرده باشیم.پس همیشه ابتدا احتمال خطا را برای خودمان در نظر میگیریم و با مرور مسئله از پاسخ مسئله مطمئن می شویم. در این مرور کردن، مسئله را از نظر منطقی و عقلی نیز کنترل می کنیم که ضریب اطمینان ما از پاسخ بیشتر شود.

دوره آموزش ریاضیات کانگورو 1ثبت نام در دوره آموزش کانگورو 1

ثبت نام در دوره آموزش کانگورو 2

ثبت نام در دوره آموزش کانگورو 3

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.