محاسبات ذهنی با چرتکه

بدون دیدگاه

🔸اندیشه برتر :

📌افزایش تمرکز حواس با تقویت امواج مغزی بتا بوسیله تمرینات چرتکه (Top idea) :

🧠این افزایش تمرکز حواس و هوشیاری بسیار بالا در زمانی که امواج مغزی بتا فعال هستند 👀رخ می دهد ….

💬مزایای تقویت امواج مغزی بتا برای شما :

💥 می تواند به یادگیری زبان دوم کمک کند.
💥به درخشش ایده های نو در ذهن شما کمک می کند.
💥موجب افزایش درک هوشیاری می گردد.

💥قوه ی درک و تجزیه و تحلیل شما افزایش می یابد.
💥 کمک به درمان اختلال کم توجهی و بهبود سایر حالات روحی .

🤓امواج بتا به شما کمک می کند تا برای یک امتحان به خوبی آماده شوید ، 😲سخنرانی خود را ارائه کنید ، 🧐اطلاعات به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن ، تحلیل و سازماندهی کنید و از عظمت افزایش تمرکز ذهن خود شگفت زده شوید.😛
یک خبر خوش اینکه به دنبال افزایش تمرکز ذهن امواج بتا گستره ای بین ۱۳ تا ۴۰ هرتز دارد .
( هرتز یعنی یک دور در ثانیه Hz) ⏱
🔹پس با تقویت امواج بتا شما کاملا هوشیار هستید .
🔊توجه : ۴۰ هرتز ، فرکانس بالای بتا است که در فایل های صوتی گاما استفاده می شود و در ابتدای محدوده ی موج گاما قرار می گیرد .
بعضی از دانشمندان امواج مغزی را در سطح ۴۰ هرتز هستند ، گاما می نامند .

چرتکه یوسی مس برای آموزش محاسبات ذهنی برای کودکان استفاده می شود. سایت آکادمی اندیشه در 6 ترم به کودکان محاسبات ذهنی با چرتکه را آموزش می دهد. جهت ثبت نام در دوره جمع و تفریق بدون فرمول (ترم اول) کتاب اندیشه برتر 1و2 می توانید بر روی لینک کلیک کنید. این دوره توسط مدرس مستر چرتکه سرکار خانم صبرا نصیری تهیه شده است.

فواید استفاده از چرتکه:

💎 بکارگیری چرتکه سبب هماهنگی بین نیمکره راست و نیمکره چپ مغز انسان شده و موجب افزایش توان ذهنی در فرد می شود. آکادمی اندیشه در این راستا دوره های آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه برای کودکان و مربیان فراهم نموده است.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
💎 مهارت مدیریت زمان :
آموختگان این فرایند از بدو کسب مهارت در بکارگیری چرتکه با مسئله مدیریت زمان و به حداقل رساندن زمان رسیدن به پاسخ دست و پنجه نرم خواهند کرد.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
💎 افزایش قدرت تمرکز:
از مهمترین دلایل پیشرفت افراد موفق، تمرکز بالا برروی مسئله ایست که با آن در گیر هستند. افراد موفق غالبا بر روی کار خود بیشترین تمرکز ممکن را دارند، حال آنکه در طول زمان رسیدن به جواب با چرتکه دانش آموز نیاز به تمرکز دارد و این نیاز آنها را به قدرت تمرکز بالایی خواهد رساند.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
💎 افزایش اعتماد بنفس:
متمایز بودن یک کودک در میان جمعی از کودکان به او اعتماد بنفس طلایی می بخشد، اینکه کودکی با توان حل مسایلی که دیگران از حل آنها عاجز هستند موجب تعجب دیگران می شود و به او اعتماد بنفس می دهد واین اعتماد بنفس بدون شک در تمام مراحل زندگی کلید طلایی موفقیت برای او خواهد شد.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
💎 افزایش قدرت تخیل:
زمانی که مهارت محاسبه با چرتکه در دانش آموز بالا رفت نوبت به تصویر سازی چرتکه در ذهن و حل مسایل ریاضی به صورت ذهنی می رسد. این تصویر سازی با روش های نوآورانه صورت می پذیرد. تصویر سازی چرتکه در ذهن دانش آموز و به خاطر سپردن تغییرات چرتکه در ذهن باعث افزایش قدرت تخیل در آنها می شود. جالب است بدانید مخترعان در طول تاریخ بشر نسبت به سایر افراد دارای قدرت تخیل بالاتری بودند. پس قدرت تخیل یکی از مهم ترین ارکان در خلاقیت بشر به حساب می آید.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
💎 حافظه ای قدرتمند و توانمند:
به یاد آوردن خاطرات جزیی از حافظه است، به یاد آوردن اطلاعاتی که در گذشته تجربه کرده و یاد گرفته ایم نیز جزیی از حافظه محسوب می شود. برای یادآوری همه اینها از مغز استفاده می شود. مغز انسان دارای دو نیم کره چپ و راست است. هر چند در ظاهر کاملا به هم شبیه هستند اما در باطن و کارکرد با هم متفاوت هستند. دانشمندان ثابت کرده اند که حافظه ای که در نیمکره چپ مغز وجود دارد کوتاه مدت است و تصویری که در آن ذخیره می شود برای همیشه در ذهن نمی ماند، اما تصویری که در نیمکره راست مغز انسان ذخیره می شود مانا و بلند مدت خواهد بود. محاسبات ذهنی در این فرایند آموزشی با تحریک نیمکره راست مغز اطلاعات را ماناتر و پایدارتر می کند. محاسبات کلی و تعمیرات انسان توسط نیمکره چپ صورت می گیرد. زمانی که محاسبه ذهنی می خواهد صورت بپذیرد نیاز به دو چیز است، یکی خود محاسبات ریاضی و دیگری بازیابی تصویر از چرتکه ژاپنی. افرادی که در محاسبات ذهنی با این روش توانمند شده اند هماهنگی بسیار بالایی بین دو نیمکره مغزشان ایجاد شده است و به صورت نا خود آگاه از تمام سطوح مغز خود استفاده می کنند.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
💎 سرعت و دقت:
داشتن سرعت بالا در انجام هر کاری یک مزیت است، اما اغلب با بالا رفتن سرعت، دقت کاهش می یابد. محاسبه یک مسئله ریاضی نیاز به دقت بسیار بالایی دارد زیرا کوچکترین اشتباهی در محاسبات مارا از جواب دور می نماید، پس زمانی که یک محاسبه ذهنی بدرستی انجام می پذیرد در ضمن سرعت کافی از دقت بالایی نیز بهره برده شده است که آن محاسبه منجر به جواب درستی شده است.فرایند آموزشی محاسبات ذهنی موجب افزایش دقت و سرعت به صورت همزمان در دانش آموختگان خود می شود.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
💎 تفریح شگفت انگیز:
چرتکه یک ابزار تفریحی است، یک تفریح شگفت انگیز، تفریحی که سبب می شود کودکی بتواند حاصل جمع چند عددبزرگ را به راحتی و در زمانی بسیار کوتاه در ذهن خود محاسبه کند و باعث تعجب اطرافیان شود.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

آکادمی اندیشه تنها ارائه دهنده آموزش چرتکه به مربیان با ارائه مدرک آموزشی می باشد.

👈 پاسخ به سوالات شما:

1⃣ آیا آموزش چرتکه با توجه به سن پایین بچه ها، برای آنها خسته کننده نیست؟

✅ با توجه به اینکه گروه سنی آموزشپذیر چرتکه از 5 تا 12 سال میباشد؛ اغلب والدین نگران خسته شدن و فشار آموزشی چرتکه هستند.
در این خصوص باید عرض کنیم روش هایی که مادر کلاسهای اندیشه برتر(Top idea)، بکار میبریم بر مبنای آموزش از طریق بازی و فعالیت های سبک روزانه میباشد که بتدریج ذهن دانش آموزان را آماده نموده و سبب میشود بتوانند از ظرفیت بالاتری از مغز خود استفاده نمایند.

🔹لذا در صورتیکه پدر و مادر و دانش آموز عزیز طبق برنامه تمرینی ارائه شده در طول ترم عمل نمایند،
نه تنها ایجاد خستگی نخواهد کرد، بلکه یه فعالیت متنوع و جذاب است.

2⃣ آیا آموزش چرتکه با روشهای آموزشی در مدارس، تداخل ایجاد نمیکند؟

✅ خیر، آموزش چرتکه فعالیتی متفاوت از دروس مدرسه میباشد و فقط سرعت و تمرکز ذهنی بچه ها را بالاتر میبرد؛ همچون فعالیتهایی نظیر شطرنج، بازیهای فکری و جداول سودوکو و… .

🖋بطور کل میتوان در مورد روش چرتکه این توضیح را داد که این آموزش سبب ورزیده شدن ذهن میشود و همانند ورزش جسم که برای سلامتی تن مفید است،
ورزش فکر نیز برای بالا بردن رشد و توانایی ذهنی بسیار مفید میباشد.

آموزش مجازی محاسبات ذهنی با چرتکه یک راه مناسب جهت کاهش رفت و آمدها و هزینه ها می باشد. این دوره ها با تمام جزییات توسط آکادمی اندیشه فراهم شده تا تمام نیازهای دانش آموزان را جهت یادگیری و تمرین فراهم نماید.

🙏 قانون 15دقیقه چیست؟

این قانون به قدرت تغییرات کوچک اشاره دارد!

ساموئل اسمایلز ، مولف کتاب اخلاق و اعتماد به نفس، بر این اعتقادست که تکرار کارهای کوچک نه تنها شخصیت انسان را میسازد بلکه شخصیت ملت ها را تعیین می کند.

1-اگر روزی 15 دقیقه را صرف خودسازی کنید در پایان یک سال، تغییر ایجاد شده در خویش را به خوبی احساس خواهید کرد.

2-اگر روزی 15 دقیقه از کارهای بی اهمیت خویش بکاهید، ظرف چند سال موفقیت نصیبتان خواهد شد.

3-اگر روزی 15دقیقه را به فراگیری زبان اختصاص دهید از هفته ای یک بار کلاس زبان رفتن بهتر است.

4-اگر روزی 15دقیقه را به پیاده روی سریع اختصاص دهید از هفته ای چند بار به باشگاه ورزشی رفتن، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

5-اگر روزی 15 دقیقه مطالعه و سلول های خاکستری خویش را درگیر کنید؛ به پیشرفت های عظیم یادگیری دست خواهید یافت.

زیبایی روش یا قانون 15 دقیقه در این است که آنقدر کوتاهست که هیچ وقت به بهانه ی این که وقت ندارید آن را به تاخیر نمی اندازید.

👌جالبتر اینکه، کشور ژاپن امروزه موفقیت خود را مدیون این قانون میداند.

روزی 15 دقیقه تمرین چرتکه ،توانایی های شگفت انگیزی در کودکان ایجاد می کند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.